تلگرام دکتر قدیمی

دندانپزشک کودکان دکتر سارا قدیمی
دندانپزشکی کودکان(اطفال)سوال ۵:آیا عصب کشى دندان شیرى باعث از بین رفتن عصب دندان دائمى مى گردد؟!

۱)خیر، با توجه به اینکه ریشه دندان هاى شیرى از ریشه دندان هاى دائمى جدا هستند، عصب کشى دندان شیرى و دائمى با هم ارتباطى ندارند.

۲)بر طبق گفته متخصص دندانپزشک کودکان درمان ریشه (عصب کشى) دندان شیری پوسیده، موجب مى گردد تا محیط زیر ریشه دندان شیرى که محل رویش دندان هاى دائمى است حاصل شود، سالم و عاری از عفونت گردد.

۳)عدم درمان ریشه و وجود عفونت در ریشه دندان شیرى باعث ایجاد آسیب به دندان دائمى مى شوند.

 دندانپزشکی کودکان (اطفال) سوال ۴:از جمله سوالاتی که متناوب برای والدین پیش می اید این است که استفاده از مسواک دستی بهتر است یا مسواک برقی؟

در جواب این پرسش باید چند نکته در نظر گرفته شود؛


١)در ابتدا باید ذکر شود که هیچ تفاوت معناداری بین این دو  وجود ندارد.

٢)بخاطر داسته باشید که روش مسواک زدن عاملی مهم­تری از نوع مسواک است. مسواک زدن با مسواک معمولی، به شرطی که روش دستی کامل و درست باشد، نتیجه مشابهی با مسواک های برقی خواهند داشت.

٣)اگرچه مسواک برقی هیچ برتری ویژه ای به مسواک دستی ندارد، در صورتیکه استفاده از آن  باعث شور و شوق در کودک شود بسیار کمک کننده است.

۴)هم چنین در کودکان تنوع باعث می شود که کودک علاقمند به مسواک زدن شود و  لرزش و صدای  مسواک های برقی در برخی کودکان موجب هیجان و علاقه میگردد.

دندانپزشکی کودکان (اطفال) سوال ۳:  یکی از سوالاتی که والدین در اکثر مواقع از دندانپزشک می پرسند این می باشد که آیا بیهوشی برای فرزند ما  که خیلی کوچک است ضرری ندارد؟!

واقعیت امر این است که اگر کودک شما مشکل پزشکی خاصی نداشته باشد، بعد از انجام مشاوره های لازم توسط متخصص بیهوشی و یا متخصص پزشک کودکان در صورتیکه آنها بیهوشی را بلامانع اعلام کنند، بدین معنی است که کودک شما مشکل خاصی ندارد و می توانید درمانهای دندانپزشکی کودک خود را در یک مرکز مجهز تحت بیهوشی انجام دهید.

از نکات قابل ذکر این می باشد که وقتی کودک از نظر سنی در حدی باشد که همکاری لازم را انجام دهد معمولا احتیاجی به بیهوشی نمی باشد و این روش فقط درکودکان با سن کم و با تعداد زیاد دندان های پوسیده توصیه می شود.

دندانپزشکی کودکان ( اطفال) سوال ۲: اغلب والدین مى پرسند چرا دندان هاى شیرى را باید ترمیم کرد؟

دندان های شیری نقش مهمی در جویدن غذا، صحبت کردن و نیز زیبایی چهره و اعتماد به نفس کودک دارند.

این دندان ها به عنوان یک فضا نگهدارنده طبیعی برای دندان های دائمی زیرین خود عمل می کنند یعنی حضور آن ها به دندان های دائمی کمک می کند که در زمان مناسب در محل صحیح خود رویش پیدا کنند.

دندانپزشکی کودکان (اطفال) سوال ۱ : آیا دندان شیری ریشه دارد؟

دندان هاى شیرى همانند دندانهاى دائمى براى اینکه در فک ثابت بمانند ریشه دارند و زمانى که دندان هاى دائمى ریشه دندان شیرى را از بین مى برند،دندان شیرى لق شده و مى افتد و دندان دائمى جایگزین آن مى گردد.

کلیه حقوق قالب محفوظ است | طراحی و سئو عصر اطلاعات